X
تبلیغات
زولا
.:: بــنــگــــر یــ ::.
یکشنبه 19 اسفند‌ماه سال 1386

 

 

این گفته صحیح است که هر هنری را نزد ایرانیان می توان یافت..هنر فکری و ذهنی همراه با خلاقیت و ابتکار هنرمندان را در جنوب و شمال مشاهده کنیم ... و باقى ایام مانده از سال را با خاطراتى زیبا مرور کرده ٬ وداع گوییم تا به استقبال سالی نو سالی زیباتر و پر خاطره تر پیش رویم  .

  

هرمزگان بوی شرجی ...ساحل گرمش با جزیره های زیبایش ...جزیره هرموز در دل خلیج همیشه فارس با طبیعتى بکر و تنوع خاکهاى رنگى شاهد هنرمندانى است که شیفته ى هنرهاى تجسمى هستند . برگزارى جشنواره هاى خاکهاى رنگی جزیره هرمز قلم نقش هنرمندان مى شود هنرمندان با اجراى نقاشى هنرهاى تجسمى خیابانى در بندرعباس و کنار سواحل زیباى هرموز با ارایه دادن هنر و ابتکار خود نقشی زیبا بر خاکهای رنگی این جزیره برجای گذاردند .

 

                   

                                                        خلیج همیشه فارس...

 

                          

                                                     هیچ جا بهتر از خانه نیست..        

 

                                   

                                                   خشکی جای من نیست...

 

                        

                                                        سلطنت من ....

 

        

                                           امروز روشنتر از دیروز ....

 

         

                                                   استراحت مطلق... 

 

 

از سوى دیگر طبیعت خداداى و بکر شمال ایران کوههاى مرتفع و پوشیده از بوته هاى سبز تا جنگلهاى انبوه و درختان سر به فلک کشیده ...دریایى ساکت و خموش ....مزارع برنج و زنانى زحمتکش... باغهاى انار و گیلاس و توت و هزاران میوه متنوع... سر سبزى شمال در تابستان گویا طراوتى دیگر دارد ... چون آید موسم ریزش باران و برف زمستانه... شود هر نقطه سپید همانند لباس عروس ...

 

سپیدى برف باعث گردید که سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى شمال جشنواره آدم برفی در رشت براى علاقه‌مندان برف و طبیعت در دامنه زیبای رشته‌کوه میشو برگزار کنند . ذوق و ابتکار هنرمندان و آثار هنری از شخصیت‌های تاریخی آذربایجان‌شرقی، آدمک‌های برفی، حیوانات، ادوات نظامی و غیره پرداختند. بازیهاى اسکى و ورزشهاى برفى دیگر نیز در این جشنواره دیده مى شد که مردم خواستار توجه بیشتر مسئولان به توسعه ورزش هاى سالم و مفرح زمستانى شدند.

 

   

                                                      تا دم آخر ....

 

    

                                                  انتخابی درست ....!

 

    

                                           قصری برفین با رویاهای بلورین ...

 

                                        

 

                             

                                                  تنوعی از هنر ....

 

و اما اهداف برگزارى این جشنواره ها چه با خاکهای رنگی هرموز و چه با برفهای سپید رشت معرفى جایگاه هنر٬ کشف استعدادهاى هنرى، ایجاد زمینه بروز خلاقیت هاى فکرى ٬ جاذبه‌هاى گردشگرى ٬ مجسمه سازی فکری ٬ و در اخیر معرفى جلوه هاى ویژه و زیبای جزیره هرموز- استان هرمزگان و همچنین گردشگری در رشت بخصوص در فصل زمستان است .

 

 

منبع عکسها:

[روح الله بلوچی]

[منصور وحدانی]

[آدم برفی]

[آدم برفی]

 

 

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number