X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:: بــنــگــــر یــ ::.
چهارشنبه 22 اسفند‌ماه سال 1386

 

 

اندک ایام معدودى تا پایان سال ، همه براى استقبال سال نو و سرنوشت پنهان شده در جعبه ى سال ۱۳۸۷ منتظرند .. انتظار و تمناهای ویژه ی هر فرد. پایان سال یعنى هفته ى دیگر از آنجا که مدارس،و برخى از کارها در ایام نوروز بمدت دو هفته تعطیل است، فرصت خوبی برای سفر کردن به دست می‌آید. مردم به شهرهای دیگر و نقاط خوش آب و هوا ی کشور که در ایام نوروز از آب و هوای معتدل برخوردار است، سفر می‌کنند. اما این سفرها نیز خالی از دید و بازدید نیست. سفرهای زیارتی از مشهد گرفته تا سوریه و کربلا ٬ سفرهاى تفریحى هم رونق خاص خود را دارد که مردم پس از چندین روز تفریح و زیارت به خانه و کاشانه خود باز می‌گردند.

از جمله این شهرها هرمزگان ماست که عده‌اى از مسافران نوروزى به شهرهاى مختلف هرمزگان به خصوص جزایر و بندرهاى این استان سفر مى کنند با برخورد مناسب و پذیرایى از آنها موجب رفع خستگى سفر طولانى از تن آنان خواهد شد ٬ و ناگفته نماند مهمان نوازى مردم هرمزگان غیر قابل توصیف است .

           

همچنین امیدواریم که امسال مواد غذائى و مصرفى ،  اجناس ... با قیمت‌هاى مناسب در اختیار میهمانان نوروزى قرار گرفته شود تا از این بابت هیچ کمبودى مشاهده نشود . از سوى دیگر ارایه خدماتى نظیر بهداشت و امداد رسانى و امنیت براى آسایش و راحتى مسافران امرى ضرورى بشمار مى رود یا به عبارت دیگر رضایت مسافر انعکاس مثبتی براى استان خواهد بود .

بنظر مى رسد که امسال برخلاف سالهاى گذشته به دلیل افزایش تعداد شناورها بلیت سفر به جزایر کیش ٬قشم و هرموز بدون هیچ گونه معطلى قابل تهیه است .  و همچنین تا آنجاییکه که مطلعم خدمات دریایى ، هوایى ، ریلى ، گمرکى، بندرى و کشتیرانى زمینه ارایه خدمات هر چه بهتر و مطلوب تر به هم وطنان سفر کرده به این دیار را تدارک دیده اند . پس بنابر فروش بلیطهاى هوایى ، دریایى ، و غیره بر تعداد میهمانان و مسافران نوروزى استان نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته که خدمات رسانى به آنان نیازمند مدیریتى قوى، آگاهانه و مسلط برمسائل اجتماعى و اقتصادى دارد.

خوب ..... کماکان هنوز منتظر برنامه ریزى استفاده از ساحل براى بانوان و خانواده‌ها هستیم که شاید در ظرف چندین روز آتیه این خدمت نیز قابل استفاده باشد ، تا میهمانان و مسافران نوروزى بتوانند با سکونت در حاشیه سواحل در کمال آرامش از مشاهده منظره‌ها لذت بیشترى ببرند . و از زیبایى‌هاى منحصر بفرد منظره‌هاى طلوع و غروب خورشید در سواحل هرمزگان به‌خصوص جزایر کیش ٬ هرموز و قشم، و شهرهای بندرعباس، میناب ٬ رودان ٬ جاسک و لنگه با خاطراتى زیبا٬گرم... و فراموش نشدنى به شهر خود بازگردنند .

امـا نکته قابل توجه و یکى از مهمترین مشکلاتى که هر ساله شاهد آن هستیم ، همان مشکل و نواقص ایمنى شناورهاست  به خصوص لنجهاى سنتى که بعلت استفاده از چوب و مواد مصرفى نامرغوب و همچنین نبود تجهیزات هشدار دهنده ‌براى‌ مواقع اضطرارى خطرات زیادى را بهمراه دارد . و همچنین اتوبس هاى دریایى و عمومى نبودن فرهنگ استفاده از وسایل ایمنى من جمله جلیقه نجات . و امید بر آن داریم که امسال رفع و برطرف شده باشد و شاهد حوادث تلخ نباشیم.

                       

به هر حال جزیره ها ى استان هرمزگان و شهرهاى توابع آن قدم هر مسافر ... هر میهمان را خوش آمد مى گویند و کامل استفاده تفریحى را بخصوص هنگام غروب خورشید در شهر بندرعباس در سواحل سورو، نخل ناخدا، خواجه‌عطا، پشت‌شهر، نیروى دریایى، بوستان دولت و حتى خور شیلات با خاطره‌هاى تا حدودى تکرار ناشدنى برایشان آرزومندیم ..

و تمنای کودکان نیز با بازیهاى کودکانه بر روی ماسه‌هاى دریایى سواحل شنى و گرم جزایر هرمزگان ... (عکاسی از: لیلا کلانی ) 

      

**مسافران زمینى نیز با رعایت کردن نکات راهنمایى و رانندگى سفرى خوش و مطمئن داشته باشند . 

 

 ابعاد واقعی عکسها : (قشم) ٬ (اتوبوس دریایی) ٬ (شن ساحل کودک)

 

                                                       سفر خوش ....

 

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number