X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:: بــنــگــــر یــ ::.
پنج‌شنبه 16 خرداد‌ماه سال 1387

 

 

رقابتهاى قاره هاى امریکا، آسیا، اروپا، آفریقا براى میزبانى بازیهاى المپیک ۲۰۱۶ که هر کدام از کشورهاى ژاپن ٬قطر، اسپانیا، برزیل، آذربایجان، و حتى کشور کنیا که براى رقابتهاى بازیهاى المبیک نامزد شده بودند ... زمینه هاى مناسبى را براى میزبانى این رویداد بزرگ جهانى و تاریخى آماده کرده اند . و براساس آن کمیته بین المللى المپیک فهرست نامزدهاى منتخب براى میزبانى این بازیها را اعلام کرد ، که بمراتب ۴ شهر... شیکاگو (آمریکا)، مادرید (اسبانیا) ، ریودوژانیرو (برازیل) ، و  توکیو (ژاپن) انتخاب شدند که در اکتبر ۲۰۰۹ به طور رسمى نام شهر میزبان بازیهاى المپیک ۲۰۱۶ معرفى خواهد شد . 

 

از بین کشورهاى شرکت کننده، کشور قطر نسبت به اعلام کمیته بین المللى المپیک اظهار تاسف کرد . زیرا کشور قطر از نامزد شدن خود کاملا اطمینان داشت ، و  قطر زمینه های بسیاری را برای برگزاری المپیک ۲۰۱۶ مهیا کرده بود ٬ ناگفته نماند گرچه کشور فاقد ورزشکاران قوى در عرصه بین المللى است، اما از وضعیت مناسبى براى میزبانى برخوردار است، بخصوص که تجربه میزبانى پانزدهمین دوره المپیک آسیای را برعهده داشته  ، و در ثانى با داشتن پشتوانه عظیم دلارهاى نفتى از شرایط بهترى نسبت به برزیل برخوردار است ! شاید کشور قطر فکر می کرد با منابع سرشار از نفت و گاز و درآمدهای آن می شود ...نظر کمیته بین المللی را جلب کنند و المپیک ۲۰۱۶ را به قطر آورد ! 

حالا... دور از همه ی این حرفها اگر قطر انتخاب می شد برای اولین بار در تاریخ شعله المپیک در خلیج فارس روشن میشد .!

 

توکیو که بر همه آشکار است دارای اقتصادی عظیم و همچنین تجربه برگزارى مسابقات المپیک در گذشته و ... شکی در این نیست که اروپاییها بانیان اصلى مسابقات المپیک نویند .... و المپیک ۲۰۱۲ هم در لندن برگزار خواهد شد .

 

و اما انتخاب شیکاگو براى میزبانى این رویداد ورزشى جهانى بسیار نکته ى قابل توجهى است! ، جالب این است که در طول تاریخ بازیهاى ورزشى در واقع کشورهاى آمریکاى جنوبى به دلیل مشکلات اقتصادى و سیاسى و امنیتى هیچ وقت نتوانستند میزبانى یک رویداد بزرگ جهانى مانند المپیک را عهده دار شوند اما برعکس میزبانى المپیک در قاره آمریکا نصیب کشورهاى قسمت شمالى آن بوده است تا جنوبى. ! گویا اهدافى دیگر جداى از مسابقات ورزشى را مد نظر قرار داده اند !

 

                                    *اوری*شعار المپیک آسیایی ۲۰۰۶ - دوحه

                    

    


                                        گوشه ای از تبلیغات المپیک ۲۰۱۶ - قطر ....                                        

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number