X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:: بــنــگــــر یــ ::.
سه‌شنبه 13 مرداد‌ماه سال 1388

 

        از کشند قرمز تا گرد و غباری که سالهاست چهره زیبای آسمان هرمزگان و دیگر شهرهای جنوبی و غربی کشور را غبارآلود و تار کرده است، گرد و غبار ناشى از پدیده جوی حتى چرخش زندگی ساده و بسیط اکثر ساکنان این مناطق را کند و خموش ساخته است . نه آسمانى صاف و نه خورشیدى نمایان و نه حتى هوایى تازه براى تنفس و نه کسی فکری به حال ساکنین این استان می کند ! 

سه-چهار سال است در چنین وضعیت هوایى نامساعد که معمولا با آغاز گرمی هوا شروع می شود٬ صیادان استانهاى جنوبى عصرها تا دم غروب کنار ساحل، آسمان غبارآلود شهر را مشاهده مى کنند و از اینکه نمى توانند در موسمى که فصل کار صیادان آغاز می شود لنج ها را به دریا بفرستند و در آمد اهل و عیال خود را مهیا کنند سخت در رنج و عذابند . سالهاست که دیگر شهروندان این استان و استانهای همجوار از مشکلات تنفسى و ریوى و بیماریهاى متعدد که ناشى از پدیده جوى است مى نالند ٬ امسال هم عطسه های خوکی (آنفلونزای خوکی) قاطی این گرد و غبار شده است و خدا می داند چندین نفر از ما در دام این آفت قاطی شده گرفتار شویم . اما تا بحال هیچ مسئولی به فکر چاره نبود ٬ بفکر راهکاریها برای کاهش این معضل نبود ٬ سری به بیمارستانها به سواحل نمی زدند ٬ سری به زنان ماهی فروش نمی زدند و و و ....که بدانند چه خطراتی در پیش روی این مردمان است .از آنجا که بر همه ما واقف است این پدیده ی جوی کثیف تاثیرات منفی بر اقتصاد منطقه٬  طبیعت پیرامون٬ صنعت ٬ تاخیر در سفرهای دریایی و هوایی و حوادث های گوناگون و غیره نیز دارد .   

و اما اواخرا غبارآلود گویی آسمان پایتخت را نیز کدر کرده است ٬ روحیه مردم را کدر کرده است ٬ شاید خواست خدا بود٬شاید ندا و فریادهای مردمان زحمتکش و همیشه مظلوم جنوب به گوش خدا رسیده بود که این پدیده جوى آفت زا سر از آسمان پایتخت در آورد و آسمان صاف و آبى رنگ پایتخت را غبارآلود کند ! شهروندان آنجا مثل ما از ضیق تنفس از بیماریهای متعدد بیم دارند ٬ در حال حاضر مسئولین براى کاهش معضل پدیده جوى اقداماتى جدى تر در نظر گرفته اند و تفاهم نامه اى براى کاهش این پدیده و راهکاریهاى همچون عملیات مالچ‌پاشى به امضا رسانده اند  .(نمی دانم پایتخت بهانه محسوب می شود یا عدم تنفس هوای تازه یا اولویت قرار دادن خلق و خلایق پایتخت بر دیگر خلق خدا!) .   

  

ناگفته نماند چند روزى بیش نیست که شهروندان تهرانی دچار این معضل شده اند و مسئولین دست و پنجه نرم کرده و به فکر راهکارهاى جدى شده اند این در صورتى است که استان ما و دیگر استانهاى جنوب و غرب ایران! سالهاست زندگی شان آغشته ی گرد و غبار است  .! امیداورم مسئولین با پاک و صاف شدن آسمان پایتخت ٬ برای صاف شدن و آبی شدن آسمان و دریای هرمزگان٬ بوشهر٬ خوزستان ... وظیفه خود را فراموش نکنند و بلاخره ما هم مثل تهرانیها دوست داریم ریه هایمان از هوای تازه ای برخوردار باشند و آسمانی آبی با خورشیدی تابناک داشته باشیم ! 

 

 

پ.ن : در همین باره اینجا و اینجا   

پ.ن: منبع عکس از مهر  

پ.ن: و همچنین آلودگی هوا چهره کودکان را زشت می کند! 

پ.ن: و یک خبر فوری از آنفلونزای خوکی !

 

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number