X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:: بــنــگــــر یــ ::.
پنج‌شنبه 11 مرداد‌ماه سال 1386

 

                                                               

                              

   

تیله‌بازی‌، قایم‌باشک‌ و گرگم‌ به‌ هوا بازی‌های‌ نسلی‌ بود که‌ امروز مسوول‌ تربیت‌ نسلی‌ دیگرند و این‌ نسل‌ نیز کودکانی‌اند که‌ با اشتهای‌ تمام‌ ساعت‌های‌ متوالی‌ را سرگرم‌ بازی‌ پشت‌ صفحه‌ نورانی‌ کامپیوتر سپری‌ می‌کنند. فضای‌ خصوصی‌ به‌ جای‌ فضاهای‌ عمومی‌ بازی‌ نشسته‌اند، بی‌صدا اما پرجاذبه‌ .

 

کودکان گل هاى بوستان ما و آینده سازان کشورند. ملّتى در آینده موفق، سربلند، پیروز و سعادتمند خواهد بود که به نیازهاى جسمى و روانى کودکان خود توجه بیش ترى داشته باشد.


امروزه روان شناسان اعتقاد دارند که براى رسیدن به مراحل بالاتر رشد باید پایه هاى اولیه رشد را جدى گرفت و اگر چنانچه اولین مراحل رشد به خوبى طى نشود، در مراحل بعدى کودک دچار اختلال خواهد شد.
یکى از نیازهاى مهم و اساسى کودک، نیاز به بازى و اسباب بازى است. بازى براى کودک همانند آب است براى ماهى. کودک بدون بازى نمى تواند به رشد متعادل و سازنده اى برسد. اسباب بازى شوق زیستن را در وجود کودک برمى انگیزد موجب پرورش قواى جسمى، ذهنى، روانى، عاطفى و اجتماعى کودک مى شود.
اسباب بازى همچنین موجب مى شود که کودک با دنیاى بیرون ارتباط برقرار نماید و تجارب خویش را گسترش دهد و با مفاهیم مختلفى همانند رنگ، شکل، اندازه، بالا، پایین و... آشنا شود.


مسأله مهم این است که بازى و اسباب بازى ها باید متناسب با ویژگى هاى سنى، رشد جسمى و روانى کودک باشد تا اثرات مفید و سازنده را داشته باشد وگرنه بعضى مواقع ممکن است اسباب بازى به دلیل عدم تناسب با ویژگى هاى سنى و رشدى کودک، او را دچار شکست هاى متعدد و در نهایت، احساس حقارت کند که در این صورت، آن اسباب بازى براى کودک مضر است.

 

در حالیکه متأسفانه کودکان هرمزگانى از امکانات بازى تفریحى مناسبى برخوردار نیستند ، کودکان یا حتى جوانان و نوجوانان نیازمندند به داشتن یک شهر بازى یا پارک بازى که داراى مجهزترین دستگاههاى شهر بازى و تفریحی براى جوانان /نوجوانان باشد ، در صورتى که کودکان ، جوانان و نوجوانان شهرستانهاى دیگر از بهترین امکانات شهر بازى تفریحى بهره مند هستند .

 

ناگفته نماند که بعد از سالیان طولانى !!!! نخستین بوستان کودک بنام بوستان غدیر در بندرعباس به بهره‌بردارى رسید ، و امیدواریم شهر بازى مناسبى براى تمام مراحل سنى نیز به بهره بردارى برسد .

 

لازم به ذکر است که شریان اقتصاد ایران از اینجاست،  بله از اینجا از این استان شروع مى شود ، از راههاى دریایى گرفته تا راههاى زمینى و هوایى از همه این راهها شریان حیات اقتصادى و بازرگانى ایران را تامین میکند.

 

ولى متأسفانه کمبودهاى بیشمارى در این استان محسوس میشود.....!!!!

 

 

یادداشت ها
   @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number       @number